fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Domy mieszkalne

Domy mieszkalne z płytami gipsowo-włóknowymi fermacell®

Domy drewniane są modne. Wielu inwestorów budowlanych docenia połączenie ekologicznie świadomego sposobu życia z wysokim komfortem mieszkania. Tak jest, ponieważ oprócz przekonującego bilansu środowiskowego poprzez zastosowanie trwałego i naturalnego surowca, jakim jest drewno, oferują one nie tylko zdrowy klimat w pomieszczeniach, lecz także wysoką efektywność energetyczną.
 
Płyty gipsowo-włóknowe fermacell® oferują wszystko dla budownictwa drewnianego, wszystko co jest potrzebne zarówno dla nowych jak i modernizacji już istniejących drewnianych budynków. Jako naturalny materiał budowlany łączą w idealny sposób ekologię i ekonomię oraz są synonimem koncepcji szybkiej i ekonomicznej zabudowy. Ekstremalnie stabilne i wytrzymałe płyty gipsowo-włóknowe fermacell®  są uniwersalne: płyty konstrukcyjne, ognioochronne, dźwiękochłonne i do mokrych pomieszczeń na ściany, stropy/sufity i podłogi, także nadające się do zabudowy atrakcyjnych łaźni /łazienek.   


Krótkie czasy budowy 

Szybka i niezależna od pogody prefabrykacja poszczególnych elementów budowlanych w idealnych warunkach w halach produkcyjnych dostawcy oraz poszycie z płyt gipsowo-włóknowych fermacell® zapewniają wysoki stopień pewności planowania i umożliwiają szybki montaż. Dzięki suchej technologii budowlanej z zastosowaniem płyt gipsowo-włóknowych fermacell® , wilgoć budowlana praktycznie nie odgrywa żadnej roli. Zabudowę wnętrza można rozpocząć natychmiast. Wszystko to prowadzi do bezkonkurencyjnie krótkiego czasu prac zabudowy, który jest znacząco krótszy w zestawieniu z porównywalną technologią budowy domów masywnych. Termin wprowadzenia się do nowego domu można dokładnie określić. To oszczędza koszty. Smukłe konstrukcje ścian także oferują więcej powierzchni mieszkalnej.   
 

Czyste powietrze

Płyty gipsowo-włóknowe fermacell® , posiadające tak pozytywne właściwości pod względem biologii budowlanej, są ważnym elementem systemu trwałego i zdrowego budownictwa. Produkowane są wyłącznie z naturalnych surowców(papier z recyklingu, gips i woda). Bez żadnych klejów ani innych środków wiążących. Udokumentowano, że są praktycznie bezemisyjne i nie uwalniają zanieczyszczeń do powietrza w pomieszczeniach.

Twoje korzyści z zastosowania fermacell® w skrócie:

  • Łatwy montaż
  • Stabilność i wytrzymałość
  • Bezpieczna ochrona przeciwpożarowa
  • Najlepszy klimat wnętrz


Zdrowy klimat w pomieszczeniu

Drewno wpływa pozytywnie na wilgotność względną pomieszczenia. Płyty gipsowo-włóknowe fermacell® uzupełniają ten fenomen. Makropory, które mają wysoki udział w rdzeniu gipsu, pochłaniają nadmiar wilgoci w pomieszczeniu i uwalniają ją z opóźnieniem czasowym w suchym powietrzu pomieszczenia. Przy tym istnieje zrównoważona zależność pomiędzy izolacją cieplną a akumulacją ciepła. W domu panuje więc stale zrównoważony klimat, który daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa zdrowego przebywania w nim.      
 

Smukłe ściany

Drewniana nośna konstrukcja, która posiada poszycie z płyt gipsowo-włóknowych fermacell® oferuje bardzo dobre właściwości w zakresie izolacji termicznej. W kombinacji z odpowiednią izolacją pustych przestrzeni w ścianie można również osiągnąć energetyczny standard domu pasywnego. Ściany są znacznie szczuplejsze niż w przypadku tych samych właściwości termoizolacyjnych w budownictwie masywnym.   
 

Ochrona przeciwpożarowa

Płyty gipsowo-włóknowe fermacell® zabezpieczają konstrukcje drewniane przed ogniem. Są sklasyfikowane jako niepalny materiał budowlany klasy A2. Już ściany z drewnianą ramą, które po obu stronach poszyte są jedną warstwą z płyt gipsowo-włóknowych fermacell® wytrzymują pożar przez 60 minut.

Izolacja akustyczna

Słabym punktem konstrukcji drewnianych jest niska izolacyjność akustyczna. Poszycie z płyt gipsowo-włóknowych fermacell® znacznie poprawia tę izolację akustyczną. Podwyższone wymagania w zakresie dźwiękochłonności można także spełnić takim rozwiązaniem. Badania przeprowadzone przez różne instytuty potwierdzają znakomite właściwości dźwiękoizolacyjne płyt gipsowo-włóknowych fermacell®.   
 

Działanie statyczne

Nośne konstrukcje z ramą drewnianą, które są poszyte płytami gipsowo-włóknowymi fermacell® zapewniają stabilność konstrukcji. Płyty charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną, co pozwala na zastosowanie prefabrykowanych elementów ściennych w celu usztywnienia budynków w drewnianym budownictwie szkieletowym. Do tego należy jeszcze dodać wysoką nośność: w zależności od elementu mocującego, możliwe są obciążenia na wsporniku do 50 kg bez łączenia z konstrukcją wsporczą.
×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×