Silny partner dla każdego zakresu zastosowania

Nieważne czy są to panele ścienne do ścian zewnętrznych, produkty do wykończeń ściennych, fasady wentylowane, sufity podwieszane, czy też trwałe, łatwe w pielęgnacji okładziny elewacyjne o trwałym pięknie. James Hardie oferuje optymalne rozwiązania dla każdego obszaru zastosowania. Zapoznaj się z pełną gamą produktów James Hardie Group i znajdź idealne rozwiązanie dla swojego projektu.

Panele ścienne fermacell® do wykończenia ścian zewnętrznych:

Płyty elewacyjne fermacell®

płyty elewacyjne fermacell® Powerpanel HD

fermacell® Powerpanel HD - Rozwiązanie dla ścian zewnętrznych

Zewnętrzne panele ścienne do wykończenia ściany zewnętrznej w drewnianej konstrukcji. Spełniają one funkcje nośne i usztywniające i mogą być stosowane bezpośrednio jako podklad pod tynk. Ze względu na dobre właściwości przeciwpożarowe mogą być stosowane również w konstrukcjach oddzielenia przeciwpożarowego.

Zastosowanie granulatu z lekkiego kruszywa ceramicznego oraz pianki szklanej pochodzącej z recyklingu jako dodatku skutkuje niską wagą, która ułatwia obróbkę. Niemniej jednak płyty fermacell® Powerpanel HD charakteryzują się wysoką wytrzymałością na ściskanie i zginanie. Jest to zapewnione dzięki wzmocnieniu wykonanemu z odpornych na alkalia włókien szklanych, zatwierdzonych przez instytuty aprobujące materialy budowlane.

Aby zapobiec kapilarnemu wchłanianiu wilgoci i jednocześnie utrzymać przepuszczalność pary wodnej, płyty fermacell® Powerpanel HD są zabezpieczone na etapie produkcji hydrofobową powłoką wierzchnią.

 

płyty elewacyjne fermacell® Powerpanel H2O

fermacell® Powerpanel H2O - Dla pozostałych rozwiązań fasadowych

Fermacell® Powerpanel H2O to płyta cementowo-betonowa elewacyjna o strukturze sandwich i dwustronnym wzmocnieniu warstwy wierzchniej z tkaniny z siatki szklanej odpornej na alkalia. Oferuje ona wiele korzyści przy zastosowaniu w konstrukcjach ściennych i sufitowych narażonych na działanie dużej ilości wilgoci.

Płyta Powerpanel H2O nadaje się również szczególnie do stosowania w elewacjach kurtynowych i wentylowanych a także  sufitach podwieszanych.
Podczas cięcia i łamania produktów fermacell® Powerpanel nie uwalnia się szkodliwy pył. Nie są wymagane specjalne środki bezpieczeństwa.

Widoczna wierzchnia powierzchnia płyty jest gładka, strona tylna jest lekko falista, kolor jest szary jak cement.

Twoje korzyści z zastosowania fermacell® w skrócie:

  • Łatwy montaż
  • Stabilność i wytrzymałość
  • Bezpieczna ochrona przeciwpożarowa
  • Najlepszy klimat wnętrz
płyty elewacyjne fermacell®

Oprócz produktów fermacell® do ścian zewnętrznych i elewacji wentylowanych, James Hardie oferuje również rozwiązania w zakresie zachowujacych trwałe piękno okładzin elewacyjnych z cementu włóknistego.

Poza trwałym, nigdy nie blaknącym wyglądem, produkty elewacyjne James Hardie wyróżniają się również niską wagą, łatwością montażu, łatwą konserwacją oraz tym, że są przyjazne dla środowiska. 


 
×