fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Płyta gipsowa dźwiękochłonna od Fermacell

Oferujemy wysokiej jakości materiały do izolacji akustycznej, dzięki którym poradzisz sobie z uciążliwym hałasem. Płyty gipsowo-włóknowe są dźwiękochłonne i charakteryzują się znakomitymi parametrami, pochłaniając większość padających na nie dźwięków. Do ich produkcji wykorzystuje się najwyższej jakości materiały, które są również świetnym izolatorem termicznym. Zobacz wszystkie dostępne rozmiary i grubości płyt, by dopasować produkt do własnych oczekiwań.

 Wysokiej jakości materiały do izolacji akustycznej

Gipsowo-włóknowe płyty nadają się do izolacji akustycznej są idealne na budowę sufitów oraz ścian wewnętrznych w pomieszczeniach, które mają ograniczać rozchodzenie się dźwięku. Dzięki zwiększonej gęstości płyty, zapewniają izolacyjność akustyczną ścian, którą docenisz zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym a także w budynkach użyteczności publicznej. Płyta gipsowa tego typu wyróżnia się również zwiększoną odpornością na uderzenia, dzięki czemu jest trwała i nie wymaga dodatkowych wzmocnień. 

Akustyka to nierzadki problem dzisiejszego budownictwa

Izolacje akustyczne ścian i stropów są szczególnie potrzebne w dużych pomieszczeniach, w których powstaje pogłos, który trwa przez określony okres czasu. Dzięki niemu można ocenić akustykę wnętrza, która zależy m.in. od rodzaju użytych materiałów, wilgotności i temperatury czy źródła dźwięku. Jeśli mamy do czynienia z miejscem, w którym mocno rozchodzi się pogłos, powinniśmy wybrać płyty gipsowo-włóknowe które są dźwiękochłonne i z powodzeniem są, stosowane do wykonania okładzin ścian i sufitów podwieszanych.

Materiały dźwiękoizolacyjne w ścianach działowych

Ściany działowe wykonane z płyt gipsowo-włóknowych charakteryzują się często lepszymi parametrami akustycznymi niż tradycyjne ściany murowane. Wykonując taką przegrodę warto użyć płyt dźwiękoizolacyjnych, które zminimalizują hałas wynikający z użytkowania pomieszczeń. Jeśli chcemy stworzyć kino domowe, miejsce do ćwiczeń gry na instrumentach czy do odtwarzania muzyki wysokiej jakości, izolacja akustyczna stropu i ścian będzie konieczna, by pozostali domownicy mogli odczuwać komfort przebywając w pozostałej części domu. Jeśli cierpimy zawsze wtedy, gdy pojawiają się opady atmosferyczne bądź słyszymy dźwięki poruszania się osób nad nami, izolacje akustyczne stropów za pomocą płyt gipsowo-włóknowych będą prostym rozwiązaniem wszystkich problemów.
×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×