Systemy podłogowe fermacell® - Do podłóg pełnych pod stopami

Lepszy wybór

Suchy jastrych jako rozwiązanie dla podłogi nabiera coraz większego znaczenia. Przez długi czas zakres zastosowania był ograniczany do modernizacji. Przy ekonomicznie uzasadnionych kosztach, elementy jastrychowe umożliwiły utrzymanie wielu drewnianych stropów belkowych w starym budownictwie, a jednocześnie zapewniły komfort nowoczesnej podłogi. W międzyczasie, gipsowo-włóknowe elementy jastrychowe fermacell® stają się coraz bardziej popularne w nowym budownictwie, mianowicie w budynkach masywnych i w konstrukcjach o szkielecie metalowym oraz w budowlach drewnianych. W zestawieniu z jastrychami „mokrymi”, jastrychy „suche” przedstawiają następujące atuty:
 
 • montaż na sucho bez wkładu dodatkowej wilgoci 
 • niska wysokość zabudowy
 • ekonomiczna i szybka obróbka
 • natychmiastowa dostępność – gotowość do użytku i pokrycia posadzką
 • wysoka obciążalność
 • stosunkowo mały ciężar własny
 • dobra izolacja akustyczna pomimo niskiej masy
 
Można je stosować także w przypadku zwiększonych wymagań ochrony przeciwpożarowej. Ze względu na swoją wysoką nośność, nadają się nie tylko do zakresu mieszkań, lecz również do budynków biurowych i administracyjnych.

 

Elementy jastrychowe

Gipsowo-włóknowe elementy jastrychowe fermacell® składają się z dwóch płyt fermacell o grubości 10 mm lub 12,5 mm, o wymiarach 150 x 50 cm, fabrycznie sklejonych ze sobą z przesunięciem względem siebie tworząc zakładkę 5 cm. Zakładka o szerokości 5 cm w kombinacji z poręcznym formatem i małym ciężarem zapewnia szybki i łatwy montaż. W zależności od wymagań, elementy jastrychowe gipsowo-włóknowe fermacell® są dostępne bez materiału izolacyjnego lub jako zespolony element z kaszerowaniem od strony spodniej.   
 
Szerokie spektrum zastosowania możliwy jest dzięki różnym wersjom wykonania elementu jastrychowego,       z różnymi powłokami i o różnych grubościach. Tak więc, do dyspozycji są elementy jastrychowe ze skuteczną izolacją termiczną, które zaopatrzone są w twardą piankę polistyrenu 20 ewentualnie 30 mm, lub ekstradowaną twardą piankę 60 mm. W celu zmniejszenia dźwięków powietrznych i uderzeniowych /odgłosu kroków, jak również w celu zwiększenia ochrony przeciwpożarowej zalecane są elementy z izolacją z płyty pilśniowej o grubości 10 mm lub z 10 mm wełny mineralnej o wysokiej gęstości. 

płyta podłogowa fermacell
płyty gipsowo-włóknowe fermacell

Podsypki

Do położenia elementów jastrychowych gipsowo-włóknowych fermacell™ konieczne jest równe podłoże.

 • niewielkie wysokości w zakresie od 0 do 20 mm można wyrównać wzbogaconą tworzywem sztucznym masą samopoziomującą fermacell™,
 • podsypka wyrównująca fermacell™ służy do wyrównania nierówności na całej powierzchni stropu do maksymalnej wysokości nasypu 100 mm,
 • jastrychowy wygłuszający system „plastra miodu” fermacell™ jest stosowany szczególnie podczas renowacji drewnianych stropów belkowych, mającej na celu polepszenie tłumienia dźwięków uderzeniowych, ale także i w nowym budownictwie,
 • podsypka wiązana  fermacell™  wyrównuje nierówności stropu do 2000 mm. Ze względu na wysoką wytrzymałość, odporność na wodę i niską masę, nadaje się do stosowania w budynkach użyteczności publicznej, w szkołach lub w zakresach mokrych, może być także stosowania na drewnianych stropach belkowych, stropach sklepionych i w stropach ze stali trapezowej. 
 • podsypka do izolacji termicznej fermacell™ uzupełnia program „wypełniania”  fermacell™. Podsypka nadaje się doskonale do kompletnej izolacji termicznej pustych przestrzeni, np. drewnianych stropów belkowych, dachów i skosów dachowych, także konstrukcji ścian.

W zależności od podsypki, spełnione zostają wymagania w zakresie dźwięków uderzeniowych /odgłos kroków, wymagania izolacji termicznej i ochrony przeciwpożarowej. 

płyty gipsowo-włóknowe na ogrzewanie podłogowe

Rozwiązania specjalne

Ogrzewanie podłogowe

Praktycznie nie ma ograniczeń w stosowaniu elementów jastrychowych gipsowo-włóknowych fermacell™. Nadają się do ogrzewania podłogowego, zarówno wodnego jak i elektrycznego.

 


 

Elementy podłogi strychów i piwnic

Dużo ciepła ucieka przez sufity nieizolowanych i nieogrzewanych strychów. Prostym, nieskomplikowanym i stosunkowo niedrogim sposobem zmniejszenia zapotrzebowania na energię jest izolacja termiczna stropów najwyższej kondygnacji  Dzięki zastosowaniu izolacyjnych elementów podłogi dachowej fermacell®  Wpust+Pióro, które są niewysokie w swojej konstrukcji, zostają spełnione wysokie wymagania energetyczne stawiane najwyższym kondygnacjom.      
 

płyty gipsowo-włóknowe na strych

Podlogi Kalkulator


Nie jest ważne, czy są Państwo amatorami czy specjalistami, na naszych stronach przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa nowy podręcznik projektowania podłóg FERMACELL. Wystarczy parę minut, a dzięki nowej aplikacji internetowej, mogą Pańswo w prosty i szybki sposób utworzyć projekt odpowiedniego składu konstrukcji podłogi w systemie FERMACELL.
×