fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Biurowce

Płyty gipsowo-włóknowe fermacell® w budynkach biurowych

Świat pracy się zmienia. Komunikacja i kreatywna praca zespołowa stają się coraz ważniejsze. Klasyczne miejsce pracy wkrótce stanie się przeszłością. Wymaga to nowych koncepcji pomieszczeń. Budynki biurowe muszą być zatem zaprojektowane w taki sposób, aby ich konstrukcje mogły być elastycznie i łatwo dostosowane do zmieniających się wymagań. Płyty gipsowo-włóknowe fermacell® oferują wszystkie zalety dla pierwszorzędnego projektowania nowoczesnych środowisk pracy.


Elastyczność

Konstrukcje ścian z płytami gipsowo-włóknowymi fermacell® , które mają uniwersalne zastosowanie jako płyty budowlane, ogniochronne i do pomieszczeń mokrych, oszczędzają powierzchnie w pomieszczeniu ze względu na swoją smukłą strukturę, są stosunkowo lekkie, a także umożliwiają elastyczne projektowanie. Są one również stabilne, obciążalne i wytrzymałe na obciążenia mechaniczne. Kolejne prace wykończeniowe można rozpocząć natychmiast po montażu, ponieważ czas schnięcia i wiązanie nie musi być uwzględniany. Kable instalacyjne i inne przewody zasilające można łatwo ułożyć w pustej przestrzeni konstrukcji ściany. Prace murarskie lub  tynkarskie nie są konieczne. Tym samym czas zabudowy wnętrza jest krótki, a pomieszczenia można szybko oddać do użytku.        
 

Zdrowe środowisko pracy

Oprócz wysokiej funkcjonalności, decydujące znaczenie dla sukcesu firmy ma również dobre samopoczucie i zadowolenie pracowników z pracy . Badania wykazały, że pracownicy, którzy czują się komfortowo w miejscu pracy, rzadziej chorują, są wysoce zmotywowani, produktywni i szczególnie kreatywni. Istotnym warunkiem satysfakcji pracowników jest przyjemny i zdrowy klimat w pomieszczeniu. Płyty gipsowo-włóknowe fermacell® grają tu w górnej lidze. Regulują wilgotność powietrza i tym samym mają znaczący pozytywny wpływ na warunki otoczenia. Nie zawierają żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia. Toksykologiczna nieskazitelność płyt gipsowo-włóknowych fermacell® została potwierdzona przez Institut für Baubiologie w Rosenheim pieczęcią testową IBR oraz przez renomowany eco-Institut w Kolonii certyfikatem "Produkt o niskiej emisji".
 

Izolacja akustyczna

Ciche środowisko pracy jest również decydującym czynnikiem dobrego samopoczucia. Pracownicy, którzy mogą pracować i komunikować się w sposób niezakłócony i skoncentrowany, są bardziej efektywni i mniej obciążeni. Bardzo dobrą izolacyjność akustyczną można osiągnąć dzięki ścianom szkieletowym z płytami gipsowo-włóknowymi fermacell®. Stanowią one kluczowy warunek dla produktywnego otoczenia, w którym praca sprawia przyjemność.
 

Ochrona przeciwpożarowa

Pożary są jednym z największych zagrożeń dla funkcjonowania biura. Aby zapobiec poważnym i często zagrażającym życiu obrażeniom ciała i uniknąć szkód materialnych, ochrona przeciwpożarowa jest priorytetem przy budowie budynków biurowych. Wysokie bezpieczeństwo można osiągnąć dzięki płytom gipsowo-włóknowym fermacell®. Są one klasyfikowane jako niepalny materiał budowlany klasy A2 zgodnie z DIN 4102-1. W zależności od  wykonania, możliwe są konstrukcje w klasach odporności ogniowej F 30 do F 120.

1 płyta zamiast 2 - poznaj zalety systemu suchej zabudowy FERMACELL

Montaż ściany z płyt FERMACELL

Montaż sufitu z płyt FERMACELL

montaż sufitu fermacell

×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×