fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

James Hardie Europe

Firma i marki
James Hardie Europe GmbH jest spółką zależną działającej na całym świecie firmy James Hardie Industries plc (JHIplc), która została założona w Australii w 1888 roku. Dziś James Hardie Industries plc jest międzynarodowym liderem na rynku materiałów budowlanych z cementu włóknistego o niezwykle silnej pozycji rynkowej w USA, Australii, Nowej Zelandii i na Filipinach.
 
Firma James Hardie Europe GmbH powstała w wyniku przejęcia byłej Fermacell GmbH w 2018 r. Oprócz okładzin elewacyjnych HardiePlank® i HardiePanel® z cementu włóknistego, asortyment obejmuje również płyty gipsowo-włóknowe fermacell® oraz elementy jastrychowe fermacell® do wysokiej jakości suchej zabudowy i budownictwa drewnianego. James Hardie Europe GmbH jest w stanie zaoferować kompletne systemy ścienne do suchej zabudowy i budownictwa drewnianego. Portfolio uzupełnia płyta cementowo-włoknowa Powerpanel® H2O z lekkim betonowym zbrojeniem wykonanym z włókna szklanego, przeznaczona do pomieszczeń budowlanych narażonych na duże naprężenia lub obciążenia mechaniczne. Marka Aestuver® oznacza rozwiązania w zakresie ochrony przeciwpożarowej, jak również rozwiązania w zakresie ochrony przeciwpożarowej w instalacjach elektrycznych i systemach ruchu podziemnego.
 
Cele
James Hardie Industries plc jest jednym z wiodących światowych producentów materiałów budowlanych. Wraz ze swoją europejską spółką zależną James Hardie Europe GmbH, Grupa zamierza rozszerzyć swoją działalność w Europie o wysokowydajne płyty budowlane do zastosowań wewnętrznych i fasad oraz trwale rozwijać się na rynku europejskim o marki JamesHardie®, fermacell® i Aestuver®. Szeroka gama produktów oferuje najlepsze możliwości w tym zakresie. Rynek wymaga nowoczesnych materiałów budowlanych, które można wyprodukować w krótkim czasie i bez niepotrzebnie długich czasów schnięcia przy użyciu łatwych w obsłudze materiałów i oszczędzających czas technik obróbki. Dzięki markom JamesHardie®, fermacell® i Aestuver®, James Hardie Europe posiada odpowiednie produkty i systemy spełniające wymagania rynku.
 
Filozofia
James Hardie jest firmą, która nie jest zadowolona ze stagnacji. Zainspirowani nowymi i coraz lepszymi technologiami oraz zmotywowani entuzjazmem dla innowacji, stale rozwijamy i optymalizujemy nasze usługi, aby rozwijać i oferować jeszcze lepsze produkty. Dlatego inwestujemy dużo w badania i rozwój, ze szczególnym naciskiem na jakość produktu i wydajność produkcji, w celu opracowania trwałych i łatwych w utrzymaniu produktów. Architekci, projektanci, budowniczowie i właściciele domów znajdą rozwiązania wyznaczające trendy w realizacji swoich indywidualnych wizji.
 


Historia
James Hardie
Firma powstała ponad 100 lat temu: w 1888 roku młody James Hardie wyruszył ze Szkocji do Melbourne w Australii i założył firmę zajmującą się importem olejów i produktów garbarskich. Z wyczuciem potrzeb rynku australijskiego, później specjalizował się w przemyśle materiałów budowlanych. Wraz ze swoim partnerem Andrew Reidem, który również wyemigrował ze Szkocji, założył firmę budowlaną, którą rodzina Reidów prowadziła do 1995 roku po przejściu na emeryturę Jamesa Hardie. W 1951 roku firma weszła na giełdę australijską, a w kolejnych latach poszerzyła swoją ofertę o liczne nowe produkty budowlane i przemysłowe.
 
Od czasu wprowadzenia na rynek w Australii i USA w połowie lat 80-tych pierwszego produktu z cementu włóknistego James Hardie® w połowie lat 80-tych, światowy gracz kontynuuje rozwój swoich innowacji dzięki własnym zespołom badawczym i zespołom ds. rozwoju produktów. W wyniku wieloletnich prac badawczych okładziny fasadowe HardiePlank® i HardiePanel® są już dostępne na rynku - około 6 milionów domów na całym świecie - jako materiał budowlany, który jest cienki, ale szczególnie stabilny i odporny na uderzenia, nie kurczy się ani nie pęcznieje i nie pęka podczas wieloletniego użytkowania w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych. Dzięki wiedzy technicznej i produkcyjnej zgromadzonej w Australii, firma jest obecnie wiodącym światowym producentem zaawansowanych technologicznie materiałów budowlanych, oferującym szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie okładzin ścian wewnętrznych i zewnętrznych.
 
fermacell®
płyty gipsowo-włóknowe fermacell® są idealnym uzupełnieniem portfolio produktów James Hardie. Pierwsza płyta gipsowo-włóknowa - a tym samym pierwsza płyta gipsowo-włóknowa w Niemczech - zjechała z linii produkcyjnej w zakładzie fermacell® w Münchehof koło Goslar na początku lat 70. To położyło podwaliny pod sukces marki fermacell®. Wysokiej jakości, szczególnie stabilna płyta wykończeniowa zasadniczo zmieniła całą branżę suchej zabudowy, dzięki czemu marka fermacell® stała się duża i silna. Dziś płyty gipsowo-włóknowe fermacell® oraz wodoodporne i odporne na działanie czynników atmosferycznych płyty Powerpanel® H2O są synonimem szybkich i ekonomicznych koncepcji rozbudowy dla wszystkich obszarów budownictwa wnętrz. Dzięki pionierskim innowacjom fermacell® stał się jedną z najbardziej znanych marek materiałów budowlanych w branży i liderem na europejskim rynku wysokiej jakości płyt włóknowo-gipsowych i płyt włóknowo-cementowych. 
 
Aestuver®
Od momentu założenia w 1977 roku dawnej Aestuver®-Bauplatten GmbH, marka Aestuver® stała się jedną z wiodących niemieckich marek w dziedzinie technologii lekkiego betonu z włókna szklanego. Obecnie panele przeciwpożarowe Aestuver® są synonimem wysokiej jakości rozwiązań w zakresie ochrony przeciwpożarowej w instalacjach elektrycznych i podziemnych systemach komunikacyjnych. Pod marką dostępna jest również szeroka gama produktów do przegród, powłok przeciwpożarowych i złączy ognioodpornych.
×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×