fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Budownictwo hybrydowe

Płyty gipsowo-włóknowe fermacell® w budownictwie hybrydowym

Szczególnie w budownictwie wielokondygnacyjnym coraz bardziej popularna staje się konstrukcja hybrydowa, która w ukierunkowany sposób wykorzystuje zalety budownictwa masywnego i drewnianego. Tak na przykład w budownictwie wielokondygnacyjnym, nośna żelbetowa konstrukcja szkieletowa oferuje zalety w zakresie statyki i izolacji akustycznej. Natomiast ściany szkieletowe drewniane mają bardzo dobre właściwości energetyczne i zaletę prefabrykacji. Przy takich samych parametrach energetycznych są one szczuplejsze niż elementy masywnej ściany. Płyty gipsowo-włóknowe fermacell® wykazują swoje mocne strony szczególnie w technologii szkieletu drewnianego.  


Prefabrykacja

Jako istotny element konstrukcji hybrydowej, zastosowanie drewnianych ścian szkieletowych oferuje duże korzyści. Niezależna od warunków atmosferycznych produkcja przebiega w idealnych warunkach w warsztacie, łączy niezawodność planowania i terminów z wykonaniem o najwyższej jakości. Gotowe elementy można montować na miejscu budowy w krótkim czasie i w porównaniu z masywnymi materiałami budowlanymi znacznie zostaje skrócony czas realizacji przedsięwzięcia budowlanego. Poszycie z płyt gipsowo-włóknowych fermacell® wspierają zalety jakości i czasu.
 

Atut czasowy

Płyty gipsowo-włóknowe fermacell® montuje się szybko i łatwo. Kilkudniowe czasy aklimatyzacji, podobnie jak w przypadku innych materiałów budowlanych, nie muszą być uwzględniane przed obróbką. W technologii suchej zabudowy odpadają także długie czasy schnięcia. Kolejne prace wykończeniowe można rozpocząć bezpośrednio po montażu płyt. Smukłe ściany oferują zaletę dla powierzchni mieszkalnej i najlepsze właściwości izolacji termicznej w kombinacji z odpowiednią izolacją pustej przestrzeni.
 

Stabilność

Jednocześnie, dzięki poszyciu elementów szkieletu drewnianego płytami gipsowo-włóknowymi fermacell® można osiągnąć stabilność drewnianych elementów budowlanych.

Twoje korzyści z zastosowania fermacell® w skrócie:

  • Łatwy montaż
  • Stabilność i wytrzymałość
  • Bezpieczna ochrona przeciwpożarowa
  • Najlepszy klimat wnętrz


Statyka

Ważnym argumentem przemawiającym za konstrukcją hybrydową jest również zredukowanie ciężaru własnego budynku. Nienośna, nieusztywniająca podwieszona konstrukcja kurtynowa w szkielecie drewnianym, która posiada poszycie z płyt gipsowo-włóknowych fermacell® , oszczędza kilka ton ciężaru własnego. W szczególności w budynkach wielokondygnacyjnych ma to znaczenie dla wymiarowania fundamentów.
 

Ochrona przeciwpożarowa

Poszycia z płyt gipsowo-włóknowych fermacell® spełniają wszystkie wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Są one dopuszczone jako niepalny materiał budowlany klasy A2 zgodnie z DIN 4102. Konstrukcje ścian są nieskomplikowane.
 

Elewacje

Doskonałym uzupełnieniem do płyt gipsowo-włóknowych fermacell® i jednocześnie prawdziwą alternatywą dla konwencjonalnych okładzin ścian zewnętrznych jest poszycie z zastosowaniem okładzin elewacyjnych HardiePlank® i HardiePanel® z cementu włóknistego. Okładziny elewacyjne  HardiePlank® i HardiePanel® są trwałe, produkowane przy niewielkim zużyciu energii z wysokowartościowego cementu portlandzkiego, piasku i włókien celulozy. Oferują niezawodną ochronę przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych, chronią przed ogniem, wilgocią, pleśnią i szkodnikami. Nawet w ekstremalnych wpływach środowiskowych i warunkach pogodowych są niezniszczalne. Wykonawcy szczególnie cenią takie właściwości, jak wytrzymałość, niewielki ciężar, szybki i płynny, nieskomplikowany montaż
×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×