Przedszkola

Jak rozwiązać problem braku miejsc w przedszkolach? Szybko i tanio zbudować z modułów nowe przedszkole!

Budowaniu nowych mieszkań często towarzyszą przeprowadzki rodzin z małymi dziećmi, dla których rodzice szukają miejsca w przedszkolu. Przedszkoli jest jednak za mało, zarówno w naszym kraju, jak również za granicą. Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu? Tak, dobrym przykładem są kraje Europy Zachodniej, zwłaszcza Niemcy. Niemieckie lokalne samorządy zainteresowały się technologią budowy obiektów modułowych i nowe przedszkola budują właśnie z jej zastosowaniem. Również w naszym kraju budowa szkół i przedszkoli przy zastosowaniu technologii modułowej zaczyna być coraz popularniejsza.

Chociaż podstawą konstrukcji modułowej są "tylko" kontenery, wewnątrz przedszkola tego nie widać, także z zewnątrz budynek może być bardzo ładnie wykończony. Oprócz tego nowe przedszkola budują polskie firmy, które bardzo szybko zareagowały na popyt na szybkie i tanie wykonanie budynków tego typu w Europie (oprócz szkół i przedszkoli również biura, budynki administracyjne, stadiony, centra usługowe itd.) i dziś wykonują budowy pod klucz w Niemczech, Holandii i wielu innych krajach. Nowe przedszkola wykonane w technologii modułowej mogą być więc wykonane przez krajowych wykonawców z międzynarodowymi referencjami, bogatym doświadczeniem i z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Technologia wykonania budynków z kontenerowych modułów zawdzięcza swój sukces zwłaszcza szybkiej realizacji budowy, małemu obciążeniu sąsiedztwa budynku oraz wysokiej wariabilności. Dostawcy oferują także możliwość finansowania w formie dzierżawy na określony okres. Budynki można również w łatwy sposób zdemontować lub przebudować w przypadku, że przedszkole nie jest już potrzebne, ale brakuje na przykład centrum medycznego lub ośrodka dla osób starszych.