Zbliża się Forum Budownictwa Drewnianego

22.02.2018

Zapraszamy do uczestnictwa w Holzbau Forum Polska – prestiżowym wydarzeniu skierowanym do profesjonalistów z branży konstrukcji drewnianych. Tegoroczna edycja odbędzie się 6 i 7 .03. w Warszawie. Jednym z głównych sponsorów Forum jest firma fermacell.

Forum-holzbau to międzynarodowa organizacja, skupiająca naukowców i praktyków, która organizuje corocznie w Europie międzynarodowe konferencje związane z budownictwem drewnianym. Głównym jej celem jest edukacja i szerzenie wiedzy oraz nowości w dziedzinie budownictwa drewnianego i architektury. Jedną z barier tego rozwoju jest brak fachowców na rynku. Najbardziej znanym wydarzeniem organizowanym przez „forum-holzbau” jest Międzynarodowe Forum Budownictwa Drewnianego w Garmisch/Partenkirchen w Niemczech.

Branżowe konferencje Holzbau przyjęły się również w Polsce. Już pierwsza edycja forum (2017) spotkała się ze sporym zainteresowaniem branży związanej z budownictwem drewnianym. Ideą, która towarzyszyła przy budowaniu polskiej formuły forum, było stworzenie miejsca, w którym biznes spotka się z nauką. Organizatorzy chcą, aby poprzez rzetelną wiedzę i zdobywane umiejętności rynek budownictwa drewnianego rozwijał się bardziej dynamicznie niż do tej pory.

W 2018 r. organizatorzy przygotowali dla uczestników aż 17 prelekcji światowej sławy architektów i konstruktorów, ale też polskich praktyków, którzy pokażą konkretne realizacje, rozwiązania realnych problemów na placu budowy. Oprócz tego będzie oczywiście też część wystawowa oraz przestrzeń do rozmów B2B, gdzie architekt spotyka konstruktora, producent więźby dachowej dewelopera, były student swojego profesora, a inwestor może wziąć do ręki próbki CLT, HBE i LVL. Będą też... strażacy, przedstawiciele gmin, inspektorzy nadzoru. Przy kawie, podczas kolacji czy lunchu będzie można zadać im pytania dotyczące przyszłych inwestycji.

Forum podzielone zostało na dwa dni. Pierwszego dnia zorganizowane będą prelekcje otwierające spotkania oraz wieczorna kolacja, która ma posłużyć m.in. nawiązaniu relacji biznesowych. Drugiego dnia odbędą się wykłady prowadzone przez profesjonalistów. W międzyczasie warto również zwiedzić przestrzeń wystawienniczą, a w szczególności stoisko fermacell.

Dodatkowe informacje na temat Forum Budownictwa Drewnianego znajdą Państwo na stronie organizatora: forum-holzbau.pl

×