fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Wymarzona akustyka wnętrz

20.04.2015

Wymarzona akustyka wnętrz

Yellow Acoustic to marka paneli ściennych i sufitowych, a także paneli i płyt oraz ustrojów akustycznych zapewniających doskonałą izolację akustyczną. Właścicielem marki jest znana z nowoczesnego designu, innowacyjności i funkcjonalności firma Prestige z Poznania.

Yellow Acoustic specjalizuje się w produkcji materiałów gwarantujących optymalną izolację akustyczną. Wyciszenie pomieszczeń, poprzez użycie paneli dźwiękochłonnych i wygłuszających sprawia, że polepszona zostaje jakość dźwięku, a jednocześnie ochroniony zostaje słuch osób przebywających w miejscach publicznych. W produktowym portfolio marki znajdują się fabrykaty przeznaczone do podniesienia jakości akustyki pomieszczeń w obiektach publicznych oraz instytucjonalnych, takich jak: porty lotnicze, dworce kolejowe, filharmonie, teatry, kina, biurowce, hotele, uniwersytety, campusy akademickie, obiekty targowe i sportowe. Poznańska firma ściśle współpracuje z architektami, dlatego każde rozwiązanie technologiczne lub produktowe oceniane jest przez uznane i prestiżowe biura architektoniczne.

- Ciągle rozwijamy nasze produkty, mając na uwadze zarówno aspekty estetyczne, jak i akustyczne. Dlatego z największą uwagą dobieramy naturalne surowce i dopracowujemy każdy detal. Chcemy, aby Klienci mieli dostęp do ustrojów akustycznych najwyższej jakości, zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi światowymi trendami oraz doskonałymi parametrami akustycznymi – zapewnia Agata Ulatowska z działu marketingu marki Yellow Acoustic.

Technologia produkcji

Produkcja materiałów akustycznych odbywa się wyłącznie na terenie Polski. Wysoka jakość produktu jest wynikiem wieloletniego doświadczenia w branży wykończeniowej wnętrz, które rozwijamy od ponad 25 lat. Pierwszym etapem jest analiza projektu dokonywana przez doświadczonych inżynierów w celu określenia stopnia trudności wykonania okładzin ściennych i sufitowych lub ustrojów akustycznych. W momencie dostarczenia wszystkich surowców potrzebnych do realizacji danego projektu, rozpoczyna się etap produkcji. Rdzeń paneli akustycznych może być wykonany z płyt MDF lub płyt gipsowo-włóknowych. Kolejnym etapem produkcji jest doklejenie do krawędzi rdzenia listew brzegowych z litego drewna, naturalnego forniru lub laminatu (wierzchniej warstwy panelu). Następny etap to kalibrowanie płaszczyzn – usuwanie nierówności płyty oraz doklejonej listwy z litego drewna. Jest to ważny moment, w szczególności gdy warstwą dekoracyjną jest fornir od którego zależy ostateczny wygląd panelu akustycznego. Wówczas następuje oklejanie płaszczyzn okładzin ściennych naturalnymi fornirami, laminatami HPL lub innymi dekorami wybranymi przez architekta. Nie jest to jednak ostatni krok w produkcji paneli. Kolejnym z etapów jest formatowanie okładzin do wymiarów ostatecznych (netto), z zachowaniem dużej dokładności wymiarowej umożliwiającej bezproblemowy montaż. W celu przygotowania płaszczyzn, oklejanych naturalnymi fornirami, do procesu lakierowania, są one poddawane parokrotnemu szlifowaniu. Ostatnim z etapów produkcji jest lakierowanie powierzchni oklejanych naturalnymi fornirami, w celu jej zabezpieczenia przed zabrudzeniami, uszkodzeniami oraz przed działaniem promieni UV.

Prestiżowa realizacja

Jedną z najbardziej znaczących inwestycji zrealizowanych przez Yellow Acoustic jest wykonanie zabudowy akustycznej międzynarodowego Portu Lotniczego Poznań – Ławica. Prace zostały przeprowadzone w ramach projektu Rozwój sieci lotniczej TEN-T - „Rozbudowy i modernizacji infrastruktury lotniskowej i portowej”. W pierwszym etapie prac wykonano akustyczną zabudowę ścienną i sufitową w Hali Odlotów terminala pasażerskiego. W pracach tych wykorzystano płyty gipsowo-włóknowe fermacell, które oklejono fornirem klonowym. W drugim etapie robót wykonawczych przeprowadzono rozbudowę i modernizację budynku terminala pasażerskiego. Zabudowa akustyczna oparta została na panelach akustycznych, których rdzeń stanowiły ponownie płyty gipsowo-włóknowe fermacell o grubości 12,5 mm. Oklejone fornirem klonowym płyty g-w (już o grubości 13,2 mm) zamontowane zostały w starej i nowej części segmentu VIP. We wnętrzach terminala pasażerskiego zamontowano panele ścienne oraz panele sufitowe o konstrukcji prostej i łukowej.

- Panele o konstrukcji łukowej różnią się pod względem technicznym od paneli prostych. Płyta w nich została odpowiednio nacięta i przymocowana do specjalnej konstrukcji. Stopień zgięcia może wówczas osiągnąć nawet 45 stopni. Panele gięte (łukowe) wykonane są poprzez odpowiednio ponacinanie płyty fermacell, co umożliwia wygięcie płyty i stworzenie efektywnego łuku – wyjaśnia Agata Ulatowska z działu marketingu marki Yellow Acoustic.

Wszystkie zastosowane panele posiadają fasolową perforację na całej powierzchni. Podczas prac wykorzystano ok. 2.200 m2 płyt g-w fermacell. Największymi zaletami paneli Yellow Acoustic jest: nieograniczony wybór rodzaju powierzchni, estetyczny wygląd i łatwość utrzymania powierzchni w czystości, optymalne właściwości akustyczne oraz wysoka klasa odporności na ogień.

Charakterystyka inwestycji:

×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×