fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

W wysokim standardzie

14.10.2014

Szreder A.C. to jedna z najbardziej doświadczonych i polecanych firm na polskim rynku. Jej oferta obejmuje budowę domów energooszczędnych i pasywnych w systemie szkieletowym prefabrykowanym, szkolenia firm budowlanych z zakresu nowoczesnego budownictwa szkieletowego, a także sprzedaż i kompleksową dostawę materiałów.

Budowane przez firmę obiekty charakteryzuje wysoka jakość i trwałość oraz ogromna precyzja wykonania, osiągana poprzez zastosowanie pomiarów laserowych przy wylewaniu płyt fundamentowych, prefabrykacji oraz montażu elementów gotowych na placu budowy. W celu dopasowania się do potrzeb i możliwości inwestora, wprowadzono aż cztery standardy domów, z których każdy spełnia restrykcyjne normy niemieckie dotyczące budownictwa energooszczędnego. Warto odnotować fakt, że firma jest ambasadorem Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego, co gwarantuje usługi na najwyższym poziomie.

W swoich realizacjach Szreder A.C. wykorzystuje jedynie sprawdzone rozwiązania. Z tego względu technologia szkieletowa proponowana przez firmę opiera się na renomowanych produktach takich marek jak: Steico (ekologiczne materiały izolacyjne i konstrukcyjne), Fermacell (systemy suchej zabudowy), Pro Clima (membrany i folie dachowe, paroizolacja), Simpson Strong-Tie (łączniki ciesielskie), Zehnder i Nikol (systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła), Ekoteh (kotły elektrodowe), Bachl (materiały izolacyjne do fundamentów, podłóg i dachów) oraz wielu innych liderów zaawansowanego technologicznie budownictwa.

Jedną z ostatnich realizacji wykonanych przez przedsiębiorstwo Szreder A.C. był dom we Wrocławiu. Budynek wykonano w standardzie Gold, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła ścian osiągnął poziom U=0,15 W/m2K. Roboty budowlane prowadzone były w IV kwartale 2013 roku (wykonanie płyty fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym i prefabrykacja ścian w hali produkcyjnej) oraz I kwartale 2014 roku (montaż budynku do stanu surowego otwartego z pełną izolacją termiczną i akustyczną, a także wyposażenie go w instalacje: C.O. + C.W.U. na bazie kotła gazowego Brötje 3,5-14 kW, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła w oparciu o rekuperator Nikol 320 oraz instalację wod-kan. W całym domu zastosowano systemy suchej zabudowy oparte o płyty gipsowo-włóknowe fermacell. Łączna powierzchnia płyt to 392 m2. W maju 2014 roku wykonano ponadto elewację zewnętrzną, na którą składały się tynk natryskowy Lakma Porolit oraz pomalowane bezbarwną lakierobejcą deski ozdobne firmy Seca. Wrocławski dom został zrealizowany na podstawie autorskiego projektu „A.C. 106”.

Zestawienie płyt fermacell:

1. Płyty 12,5 mm
a) ściany zewnętrzne: 102,2 m²
b) ściany działowe: 155,2 m²
c) łącznie: 257,4 m²

2. Płyty 10 mm
a) sufity parteru: 59,9 m²
b) sufity poddasza: 74,7 m²
c) łącznie: 134,6 m²

3. Łączna powierzchnia (płyty 12,5 mm + 10 mm): 392 m²

Michał Szreder, właściciel firmy Szreder A.C.

Przy doborze materiałów do budowy ekologicznych obiektów energooszczędnych kierujemy się możliwie najwyższą jakością produktów, ze szczególnym naciskiem na ich właściwości techniczne, niezawodność oraz wpływ na środowisko i zdrowie użytkowników budynków. Systemy suchej zabudowy FERMACELL spełniają wszystkie założenia naszej koncepcji budowy nowoczesnych obiektów szkieletowych i idealnie współgrają z innymi komponentami oferowanej przez nas technologii. Płyty gipsowo-włóknowe, najczęściej wykorzystywany przez naszą firmę materiał z szerokiej gamy produktów FERMACELL, zapewniają doskonałą stabilizację konstrukcji, ochronę przeciwpożarową i izolacyjność akustyczną, posiadają dużą wytrzymałość, a także wysoką odporność na wilgoć przy jednocześnie niskim współczynniku oporu dyfuzyjnego pary wodnej. Bardzo istotną kwestią jest również łatwy montaż, obróbka i wykończenie ostateczne płyt gipsowo-włóknowych, co w konsekwencji redukuje koszty robocizny i pozwala zaoferować inwestorowi znakomity system w przystępnej cenie.

×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×