fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Villa Nova – ekologia w najwyższym standardzie

29.10.2014

MultiComfort, firma specjalizująca się w budowie domów prefabrykowanych, 23 .09. 2014 rozpoczęła montaż największego w Polsce budynku pasywnego. Konstrukcja obiektu została całkowicie oparta na systemach suchej zabudowy fermacell. Po raz pierwszy w tak dużej inwestycji zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwolą na co najmniej 8 krotną redukcję kosztów ogrzewania.

Przygotowania do inwestycji trwały wiele miesięcy. Na początku .07. robotami ziemnymi rozpoczęto właściwe prace. W drugiej połowie .09. zaczął się montaż 300 elementów konstrukcji budynku. Ich postawienie trwało jedynie 10 dni . Kolejnym etapem są prace wewnątrz budynku. Przekazanie kluczy nowym właścicielom zaplanowano na wiosnę 2015 roku. Villa Nova to trzykondygnacyjna kamienica o powierzchni całkowitej 1152 m² powstająca w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego. Technologia ta pozwala skrócić czas powstania bryły obiektu do 2 tygodni. Villa Nova to nie tylko pierwszy tego typu budynek wielorodzinny, ale też największa inwestycja w kraju z certyfikatem Darmstadt. Przeszedł on pomyślnie wstępną weryfikację Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. G. Schlagowskiego, a po zakończeniu budowy przeprowadzony zostanie test szczelności oraz weryfikacja końcowa. Do tej pory największym tego typu obiektem było wybudowane przez firmę MultiComfort przedszkole energooszczędne w Siemianowicach Śląskich (pow. 500 m²). Apartamentowiec Villa Nova spełnia najwyższe standardy niskoemisyjne i niskoenergetyczne. Inwestorem tego nowatorskiego przedsięwzięcia jest firma Edificio, a generalnym wykonawcą jest specjalizująca się w budownictwie energooszczędnym i pasywnym firma MultiComfort.

Wszystkie przegrody poziome i pionowe wykonano z wykorzystaniem systemów suchej zabudowy fermacell. Poszycie z płyt gipsowo-włóknowych pełni rolę usztywnienia konstrukcji, izolacji ogniowej i akustycznej. Płyty i łączenia płyt fermacell są szczelne powietrznie i wiatroszczelne - nie występuje w nich zjawisko przewietrzenia konstrukcji. Jest to bardzo ważne dla budynków o charakterze pasywnym. Ponadto płyty gipsowo-włóknowe są otwarte dyfuzyjnie, a dzięki temu, że wykonano je z naturalnych materiałów tworzą zdrowy mikroklimat. Do produkcji elementów konstrukcyjnych budynku użyto naturalnych materiałów, na które potrzeba niewiele energii, co jest bardzo ważne w budownictwie pasywnym i zrównoważonym. Inteligentne i właściwe połączenie materiałów powoduje szybkie nagrzewanie się budynku od wewnątrz i odpowiednią akumulację ciepła (płyty g-w fermacell są dwa razy cięższe od płyt GKB). Ściany obwodowe zewnętrzne, to ponad 300 mm izolacji cieplnej, które znakomicie chronią przed wychłodzeniem. Do tego lekki strop z zastosowaniem suchego systemu jastrychowego fermacell, co gwarantuje doskonałą dźwiękoizolacyjność i brak wbudowanej wilgoci, a tym samym bezkosztowy rozruch. System budowania lekkiego fermacell zapewnia więc nowoczesny oraz zdrowy sposób wznoszenia budynków pasywnych i niskoenergetycznych, które spełnią wszystkie wymogi inwestorów.

×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×