fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Szkoła o wysokiej efektywności energetycznej

27.02.2015

W Czarnej Wodzie otworzono szkołę o wysokiej efektywności energetycznej. Placówka powstała w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego. Realizację całej inwestycji przeprowadziła firma Szreder A.C. Główną rolę w konstrukcji obiektu odegrały systemy suchej zabudowy fermacell.

Firma Szreder A.C., na zlecenie koncernu Steico, wybudowała pierwszą w Polsce ekologiczną szkołę w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego. Rozwiązanie to pozwala na budowę nawet dużych obiektów w bardzo krótkim czasie. Dzięki temu nowoczesna placówka o wysokiej efektywności energetycznej powstała w okresie zaledwie 15 tygodni. Prace ziemne rozpoczęto pod koniec .09. 2014 roku, natomiast już w połowie .01. bieżącego roku zamknięto etap wykończeniowy. Po zakończeniu wszystkich odbiorów technicznych 26 .02. 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie szkoły.

Zaprojektowania budynku podjęła się pracownia architektoniczna Rebel Concept. Wzorem dla konstrukcji był budynek biurowca Steico w Monachium, wzniesiony trzy lata temu. Nowo powstała placówka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnej Wodzie ma dwie kondygnacje i powierzchnię blisko 700 m². Oprócz sal lekcyjnych, w obiekcie znalazło się również miejsce na zaplecza biurowe, socjalne i sanitariaty. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podczas realizacji w znacznym stopniu korzystano z rozwiązań oferowanych przez Fermacell systemy suchej zabudowy. W spełniającej wysokie standardy efektywności energetycznej szkole w Czarnej Wodzie ściany zewnętrzne zostały obłożone obustronnie płytami gipsowo-włóknowymi o grubości 18 mm, zaś ściany działowe płytami gipsowo-włóknowymi o grubości 12,5 mm. Strop między kondygnacjami został zabezpieczony od dołu płytami Firepanel A1 (fermacell 2x 12,5 mm), natomiast od góry zastosowano suchy jastrych (elementy jastrychowe fermacell o gr. 20 mm). Sufit piętra został wykonany z płyt gipsowo-włóknowych o gr. 12,5 mm. Powierzchnie płyt pokryto Masą szpachlową Fermacell oraz Finalną masą szpachlową Fermacell

- Przy doborze materiałów do budowy ekologicznych obiektów energooszczędnych kierujemy się możliwie najwyższą jakością produktów, ze szczególnym naciskiem na ich właściwości techniczne, niezawodność oraz wpływ na środowisko i zdrowie użytkowników budynków. Płyty gipsowo-włóknowe zapewniają doskonałą stabilizację konstrukcji, ochronę przeciwpożarową i izolacyjność akustyczną, posiadają dużą wytrzymałość, a także wysoką odporność na wilgoć przy jednocześnie niskim współczynniku oporu dyfuzyjnego pary wodnej – wyjaśnia Michał Szreder, właściciel firmy Szreder A.C.

×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×