fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Suche jastrychy do nowego i starego budownictwa

16.09.2014

Elementy jastrychowe fermacell to suchy podkład pod posadzki, który stanowi atrakcyjną alternatywę dla różnego rodzaju podłoży realizowanych na mokro na stropach monolitycznych i lekkich stropach drewnianych, zarówno w budynkach nowych jak i w obiektach modernizowanych. W przypadku starych budynków z drewnianymi stropami belkowymi, fermacell jest najczęściej jedynym rozwiązaniem, umożliwiającym kontynuację prac remontowych i modernizacyjnych bez wcześniejszego demontażu poszycia lub elementów konstrukcyjnych stropów, które zazwyczaj posiadają ograniczoną wytrzymałość.

Jedną z bardziej wymagających realizacji, w których wykorzystano elementy jastrychowe fermacell, jest położony nad rzeką Brdą hotel Słoneczny Młyn. Obiekt ten stanowi adaptację XIX-wiecznego Młyna Kentzera. Wnętrza hotelu nawiązują do charakterystycznych trendów, znanych z początku XX wieku. Jednym z najważniejszych zadań podczas adaptacji zabytkowego budynku było dostosowanie stropów drewnianych do obecnie obowiązujących wymagań przeciwpożarowych. Świetnie w tej roli sprawdził się system suchej zabudowy fermacell. Podczas prac budowlanych zastosowano elementy jastrychowe o grubości 25 mm (płyty fermacell 2x 12,5 mm) w łącznej ilości 6.000 m². Zapewniają one 60 minutową odporność ogniową i doskonałe parametry izolacyjności akustycznej sięgające poziomu L'n,w = 53 dB oraz R'w = 54 dB.

Obiekt: Słoneczny Młyn, Bydgoszcz
Zadanie: Ochrona przeciwpożarowa stropów drewnianych
System: Elementy jastrychowe fermacell Typ 2 E 22
Wykonawca: Incest-Bud PW, Inowrocław
Fot. Hotel Słoneczny Młyn

×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×