fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Przedszkole zbudowane z klocków

18.04.2014
Konstrukcje modułowe to bardzo szybko rozwijająca się na świecie gałąź budownictwa komercyjnego i publicznego. Jednym z najlepszych przykładów zastosowania tej nowoczesnej technologii w Polsce jest Miejskie Przedszkole w Piastowie. Placówkę oświatową, przy zastosowaniu systemów feramcell, zbudowała firma Moduł System.

Miejskie Przedszkole Nr 3 w Piastowie (województwo mazowieckie) to kapitalny przykład komfortowego, bardzo atrakcyjnego wizualnie i nowoczesnego budownictwa w Polsce, wykonanego w technologii modułowej. Największą zaletą tego rozwiązania jest skrócenie procesu inwestycyjnego. Czas realizacji inwestycji, w porównaniu do technologii murowanej, jest krótszy o ok. 80%. Jest to błyskawiczne rozwiązanie narastającego problemu braku miejsc w placówkach oświatowych. Technologia gwarantuje także nieprzekraczalność założonego budżetu oraz możliwość szybkiego rozpoczęcia eksploatacji budynku. Modułowe obiekty spełniają wszelkie obowiązujące normy oraz przepisy bezpieczeństwa i z powodzeniem są wznoszone w Wielkiej Brytanii, w Holandii i w krajach Skandynawskich.

Budynek Miejskiego Przedszkola w Piastowie ma konstrukcję jednokondygnacyjną – parterową o powierzchni netto 1.235 m². Kubatura budynku wynosi 4.560m³, zaś jego powierzchnia zabudowy to1.368m². Przedszkole ma siedem oddziałów. Głównym wykonawcą odpowiedzialnym za całą inwestycję była firma Moduł System. - Jesteśmy pionierami budownictwa modułowego w Polsce. Popularyzujemy tą metodę wśród inwestorów i architektów, jako szybszą, bardziej efektywną, trwałą i tańszą od tradycyjnej. Pasjonuje nas innowacja w budownictwie – zapewnia Wojciech Nosowski, prezes Moduł System.

Zastosowane rozwiązania

Produkcja modułów, według wytycznych projektowych, trwała w fabryce Moduł System pięć miesięcy. Natomiast sam proces montażu konstrukcji na placu budowy zajął już tylko trzy miesiące. W budynku przedszkola zastosowano nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania:

 1. Przekrój materiałowy ściany zewnętrznej:
  - warstwa wykończeniowa
  - płyta FERMACELL 12.5 mm
  - paraizolacja
  - ruszt stalowy z profili SCS 142 mm, wypełniony wełną ROKTON gr 120 mm
  - płyta OSB 12 mm
  - łaty drewniane 50 x 50 mm, pomiędzy nimi wełna PANELROCK 50 mm
  - wiatroizolacja
  - listwy stalowe omegowe PRUSZYŃSKI wys. 20 mm
  - płyty elewacyjne z HPL FUNDERMAX 8 mm
 2. Przekrój materiałowy podłogi:
  - warstwy posadzkowe
  - płyta CETRIS 22 mm
  - profile zetowe 220 mm, pomiędzy nimi wełna mineralna ROCKMIN (2 warstwy: 100 mm + 120 mm)
  - blacha stalowa trapezowa T 6 ocynkowana gr. 0.55 mm
 3. Przekrój materiałowy sufitu/dachu:
  - sufit podwieszony systemowy
  - płyta FERMACELL gr. 10 mm
  - paraizolacja
  - wełna mineralna MEGAROCK 180 mm
  - płyta OSB 15 mm
  - wyprofilowanie dachu wełną DACHROCK MAX + DACHROCK SP
  - folia dachowa RHENOFOL 1.5 mm
 4. Przekrój materiałowy ścian wewnętrznych:
  - płyta FERMACELL 12.5 mm
  - ruszt stalowy z profili CW 75, wypełniony wełną ROKTON gr 70 mm
  - płyta FERMACELL 12.5 mm
  - warstwa wykończeniowa po obu stronach przegrody.
Przy budowie Miejskiego Przedszkola w Piastowie wykorzystano ponad 5.000 metrów kwadratowych płyt FERMACELL . Były to płyty o grubości 12.5 mm (4.000m²), montowane w konstrukcji ścian oraz płyty gr.10 mm (1.300 m²), montowane w konstrukcji stropów.

- Płyty FERMACELL są znacznie lepsze od płyt G-K ponieważ nie puchną i nie rozwarstwiają się pod wpływem wilgoci. Bez najmniejszego problemu można do nich mocować wkrętami inne elementy konstrukcyjne i aranżacyjne. Płyty FERMACELL to także trwałość i i optymalna ochrona przeciwpożarowa – wyjaśnia Wojciech Nosowski, prezes Moduł System.

Informacje o firmie Moduł System

Historia Moduł System sięga roku 1993, gdy założyciele firmy postanowili uatrakcyjnić estetykę miejskiej przestrzeni, uruchamiając produkcję funkcjonalnych i dobrze zaprojektowanych kiosków. Pierwsze produkty Moduł System zdobyły uznanie i wkrótce realizacje firmy znaleźć można było przy najbardziej reprezentacyjnych punktach polskich miast – od ministerstw, przez ambasady, do siedzib największych firm. Powodzenie pierwszej linii produktów dało firmie możliwość pracy nad autorskimi, innowacyjnymi technologiami i produktami. Efektem tych prac było rozpoczęcie produkcji specjalistycznych kontenerów technicznych mTechnic.

Dziś Moduł System jest wiodącym producentem systemowych, specjalistycznych kontenerów telekomunikacyjnych, radiokomunikacyjnych, kontenerów na aparaturę nawigacyjną, badawczo-pomiarową i inny sprzęt techniczny. Od 2000 r. jest także dostawcą kontenerów dla firm amerykańskich – producentów zaawansowanego sprzętu nawigacji lotniczej. Firma realizuje także kompleksowe inwestycje w technologii modułowej z partnerami polskimi i zagranicznymi. Technologia Moduł System doskonale sprawdza się w budowie przedszkoli, szpitali, elementów infrastruktury, w hotelarstwie, gastronomii i jako salony sprzedaży. Firma posiada własną pracownię projektową oraz możliwość szybkiego organizowania zespołów złożonych ze specjalistów różnych dziedzin.

Więcej o firmie: www.modulsystem.pl

Fot. Moduł System.

×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
 • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
 • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
 • Niska wysokość montażu
 • W 100% suche rozwiązanie
 • A my zajmujemy się planowaniem!
 • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×