fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Przedszkole w Mińsku Mazowieckim

14.11.2017

„Tęczowa dolina” w Mińsku Mazowieckim

Przedszkole „Tęczowa dolina” powstało w technologii modułowej, która zakłada „złożenie” obiektu z wcześniej przygotowanych prefabrykatów. Rozwiązanie te pozwola na ekspresowe tempo budowy. W technologii modułowej wykorzystano systemy suchej zabudowy fermacell.

Pierwsze moduły przyjechały do Mińska pod koniec .05. 2017 r. z Ostrowca Świętokrzyskiego. Przywożone elementy sukcesywnie były ze sobą łączone. Po zakończeniu prac przez ekipy remontowe oraz budowlane przysłowiową kropkę nad „i” postawiła ekipa przedszkolna, czyli nauczyciele i rodzice, którzy w dwa dni urządzili dostępne wnętrza. W rezultacie „Tęczowa dolina” była gotowa w poniedziałek 4 .09. 2017 do przyjęcia dzieci na zajęcia adaptacyjne. W tym krótkim terminie udało się również urządzić teren dookoła szkoły – nowy plac zabaw, parking oraz trawniki.

W nowym obiekcie na dzieci czeka 6 sal dydaktycznych. Każda sala jest w innym kolorze, a wraz z nimi są łazienki dostosowane do potrzeb przedszkolaków. Oprócz tego w budynku znajduje się sala wielofunkcyjna oraz przestronna szatnia z pięknym przeszklonym dachem. Przedszkole zostało też wyposażone w nowoczesną wentylację mechaniczną, klimatyzację i pompy ciepła. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi prawie 1200 m2.

W konstrukcji modułowej budynku wykorzystano systemy suchej zabudowy. Ściany zewnętrzne wykonane zostały z płyt cementowych H20. Na podłogach zamiast tradycyjnej wylewki zastosowano elementy jastrychowe fermacell, czyli mówiąc w skrócie suchy jastrych. Natomiast przy budowie ścian wewnętrznych wykorzystano najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w tego typu konstrukcjach, czyli płyty gipsowo-włóknowe fermacell o grubości 12,5 mm.

Miejskie przedszkole nr 5 to znakomity przykład wzorowo wykonanej placówki edukacyjnej. „Tęczowa dolina” przez długie lata będzie służyła mieszkańcom Mińska Mazowieckiego.

Źródło: Climatic

×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×