fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Modułowy AWF

12.09.2017

We Wrocławiu oddano do użytku nowoczesny, modułowy budynek biurowo-socjalny należący do Akademii Wychowania Fizycznego. Obiekt został wykonany przez firmę Hepamos, a jego elewację oparto na płytach Fermacell Powerpanel H2O.

Hepamos to przedsiębiorstwo wielobranżowe z Opatkowic (woj. małopolskie), które jest liczącym się, krajowym producentem obiektów modułowych i kontenerów. Firma powstała w 1990 r. i od samego początku działa w branży konstrukcji stalowych. Hepamos od blisko 25 lat specjalizuje się w produkcji kontenerów budowlanych i kompleksowej realizacji obiektów modułowych: od projektowania z uzyskaniem pozwolenia na budowę, poprzez produkcję modułów w wytwórni, aż po montaż obiektów w miejscu docelowym.

Zakład produkcyjny Hepamos ulokowany jest w miejscowości Opatkowice koło Proszowic (ok. 25 km od Krakowa) i zajmuje teren 2,53 ha. Na terenie zakładu znajdują się hale produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 5000 m2, budynki magazynowe, pomieszczenia biurowo-socjalne oraz duże, przestronne place składowe.

- Podstawową dewizą firmy jest profesjonalizm, doskonała jakość i rzetelność realizacji. Zaowocowało to na przestrzeni wielu lat działalności na rynku budowlanym dużym uznaniem wśród klientów – mówi z dumą Jacek Paliś, dyrektor spółki Hepamos.

Jedną z ostatnich realizacji wykonanych przez firmę z Opatkowic był budynek postawiony na terenie kompleksu sportowo-turystycznego wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Nowy obiekt ma powierzchnię 220 m2. Budynek wykonany został w technologii modułowej i składa się z 15 modułów o wymiarach 2500 x 6000 mm. Znajdują się w nim szatnie oraz pomieszczenia sanitarne i biurowe.

- Projekt budowlany był przygotowany przez inwestora wcześniej. Nasze zadanie polegało na wykonaniu projektów wykonawczych, wykonaniu warsztatowym modułów kontenerowych oraz na wykonaniu fundamentów i montażu obiektu wraz z robotami wykończeniowymi. Całość prac trwała trzy miesiące. Natomiast prace typowo budowlane to okres jedynie 4 tygodni: - fundamenty, czyli wylanie płyty betonowej zajęło 2 tygodnie i tyle samo czasu przeznaczyliśmy na montaż i wykończenie – mówi Jacek Paliś.

Elewacja w obiekcie jest wentylowana i została oparta na konstrukcji z profili stalowych ocynkowanych z użyciem płyt Fermacell Powerpanel H2O oraz elementów drewnianych. Całkowita powierzchnia elewacji to ok. 300 m2.

- Przy realizacji tejże inwestycji zakupiliśmy ok. 280 m2 płyt Fermacell Powerpanel – wyjaśnia Jacek Paliś. – Według mnie największymi zaletami płyt cementowych Fermacell jest łatwość obróbki i dobre parametry wytrzymałościowe (w tym na drgania i wstrząsy). Miało to duże znaczenie, ponieważ większość elewacji wentylowanej wykonana była w hali produkcyjnej i transportowana razem z modułami kontenerowymi. Oprócz tego w płytach Fermacell podoba mi się swoboda doboru materiału wykończeniowego (farby , farby strukturalne, tynki cienkowarstwowe) i niewygórowana cena płyt . Jest to świetny materiał do zastosowania przy wykonywaniu nowoczesnych i bardzo estetycznych elewacji wentylowanych.

Na zakończenie warto podkreślić, że inwestor, czyli wrocławski AWF, jest bardzo zadowolony z wykonanego budynku oraz trwałej i estetycznej elewacji, a firma Hepamos aktualnie finalizuje umowę na II etap tej inwestycji.

Fot. Hepamos
×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×