fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

KONKURS: Materiał w architekturze – inne podejście

20.01.2015

Rozpoczęto już przyjmowanie prac do III edycji Akademii Architektury & Biznesu – konkursu dedykowanego dla architektów, absolwentów i studentów uczelni kierunkowych. W tym roku hasłem przewodnim jest „Materiał w architekturze – inne podejście”. Partnerem konkursu jest firma Fermacell systemy suchej zabudowy.

 

Przedmiot konkursu

W dobie dynamicznego rozwoju technologii i projektowania parametrycznego obróbka materiałów pozwala na ich niemal dowolne formowanie, uszlachetnianie oraz nadawanie im dodatkowych cech. Materiały stają się także „inteligentne”, wspomagając ergonomię i ekonomię budynku czy wnętrza. Umiejętne korzystanie z różnorodności dostępnych rozwiązań materiałowych, ich pomysłowe zestawienia, czy też manipulacja ich właściwościami, stanowią także esencję projektowania. Materiał jest ponadto ważnym elementem w kształtowaniu krajobrazu przestrzeni publicznych, związanych z miastami i nie tylko. To od niego, w dużej mierze, zależy czy przestrzeń miejska wyda się nam przyjaznym, urozmaiconym środowiskiem, czy wręcz przeciwnie. W tym kontekście materiałem można także umownie nazwać elementy zieleni, która w odpowiednich proporcjach komponowana z nawierzchniami czy małą architekturą, definiuje charakter wnętrz urbanistycznych.

W III edycji konkursu organizowanego przez miesięcznik A&B organizatorzy poszukują wielości możliwych zastosowań materiałów oraz ich ciekawych, innowacyjnych wcieleń w najróżniejszych odsłonach. Konkurs składać się będzie z dwóch wydarzeń:

 

I etap – seminarium: 22 .01. 2015

W charakterze ekspertów wystąpią: Krzysztof Ingarden z Ingarden & Ewy, Romuald Loegler z Atelier Loegler i Bartłomiej Kisielewski z Horine Studio.

 

II etap – konkurs:

  • przyjmowanie prac: do 10 .02. 2015
  • ogłoszenie wyników: 24 .02. 2015

Formularz konkursowy oraz wszelkie potrzebne informacje znajdziecie Państwo na stronie:

http://www.architekturaibiznes.com.pl/?opt=dlafirm&pid=209

×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×