fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

fermacell® wyznacza standardy budownictwa zrównoważonego

fermacell® wyznacza standardy budownictwa zrównoważonego

03.03.2023

Jako wiodący, światowy producent elewacyjnych okładzin cementowo-włóknowych i lider europejskiego rynku płyt gipsowo-włóknowych, firma James Hardie Europe GmbH wyznaje zasadę odpowiedzialności za świadome, ekologicznie budownictwo i dlatego stawia najwyższe wymagania jakościowe swoim produktom. fermacell® płyty gipsowo-włóknowe i fermacell® elementy jastrychowe firmy James Hardie od zawsze były symbolem zrównoważonego i zdrowego budownictwa. Już od 1971 roku produkcja odbywa się bez dodatkowych klejów w przyjaznym dla środowiska procesie opartym wyłącznie na naturalnych materiałach (papier
z recyklingu, gips i woda).
Udowodniono w praktyce, że nasze płyty są bezemisyjne i nie zawierają niebezpiecznych dla zdrowia substancji, takich jak formaldehyd. Oszczędzający zasoby proces produkcyjny podlega ścisłej kontroli jakości.
W procesie produkcji nie są generowane odpady. Pozostałości poprodukcyjne są przetwarzane i ponownie wykorzystane w procesie produkcyjnym.

Zrównoważone właściwości fermacell® płyt gipsowo-włóknowych i fermacell® elementów jastrychowych były już wielokrotnie potwierdzone przez niezależne instytuty, a teraz uzyskały certyfikat wykonany przez Instytut Bauen und Umwelt E.V. (IBU) w Deklaracji Środowiskowej Produktu, która jest dostępna online w formacie pdf. Zgodnie z dokumentem, fermacell® płyty gipsowo-włóknowe i fermacell® elementy jastrychowe nie uwalniają jakichkolwiek szkodliwych związków do klimatu, a wręcz przeciwnie, wchłaniają CO2.

Ocena cyklu życia została sprawdzona przez niezależnych ekspertów z IBU. Zamiast oceny poszczególnych aspektów produktów, wszystkie istotne oddziaływania na środowisko zostały przedstawione na podstawie analiz cyklu życia. Uwzględniono cały proces, od wydobycia surowców i energii, jak również transportu surowców, po właściwą fazę produkcji płyt i fazę po zastosowaniu uwzględniając procesy utylizacji oraz recyklingu. Opracowane zgodnie z ISO 14025 i normą EN 15804 + A2 zapewnia jednolitą ocenę i porównywalność EPD.

Dzięki EPD architekci, projektanci i właściciele budynków otrzymują wszelkie istotne informacje potrzebne do budowy zrównoważonych obiektów oraz do uzyskania certyfikatów budowlanych. 
fermacell® płyty gipsowo-włóknowe i fermacell® elementy jastrychowe dzięki EPD mogą być montowane w szerszym spectrum obiektów, które będą oceniane zgodnie z systemami oceny budynków DGNB, BNB, BREEAM i LEED.

fermacell® elementy jastrychowe składają się z dwóch sklejonych ze sobą fabrycznie płyt gipsowo-włóknowych o grubości 10 mm lub 12,5 mm, które ułożone względem siebie z przesunięciem, tworzą zakładkę o szerokości 50 mm. Możliwość chodzenia następuję natychmiast po utwardzeniu kleju, dzięki czemu można szybko rozpocząć kolejne prace - np. układanie podłóg.

 
 

fermacell® płyty gipsowo-włóknowe składają się z gipsu i włókien celulozy pochodzących z recyklingu.
Ze względu na skład materiałowy, fermacell® płyty gipsowo-włóknowe są wyjątkowo stabilne wymiarowo.
Mogą być stosowane jednocześnie jako płyty budowlane, przeciwpożarowe i do pomieszczeń wilgotnych.

 
×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×