Nawigacja
Segment
Budownictwo Drewniane
Wielopietrowe
Domy mieszkalne
Budownictwo hybrydowe
Wykończenie Ścian
Hotele
Dla szkol
Budynki publiczne
Biurowce
Podłoga
Fasada
Produkty
Płyty gipsowo włóknowe
Cementowo włóknowe
Planowanie i obróbka
Do Pobrania
Newsletter
Ważne linki
Kontakt
Specjalna ochrona przeciwpożarowa
Aktualności
Do pobrania
Izolacja akustyczna
Seminaria online
W połowie .10. 2014 r. rozpoczęło działalność centrum koncertowo-kongresowe ICE Kraków. Jest to jedna z największych inwestycji kulturalnych Krakowa ostatnich lat, a jednocześnie jedna z najciekawszych w całej Polsce. Niebagatelny wkład, odpowiadający za wygląd, jakość oraz bezpieczeństwo centrum koncertowo-kongresowego ICE Kraków, mają systemy suchej zabudowy fermacell.
W obiekcie, dedykowanym wydarzeniom kulturalnym: muzyce, operze, baletowi, spektaklom teatralnym oraz kongresom, znajdują się trzy główne sale mieszczące 1915, 600 i 300 osób oraz wielofunkcyjna przestrzeń konferencyjna o powierzchni 550 m2 z systemem mobilnych ścian pozwalających na dowolną aranżację przestrzeni, a także pomieszczenia towarzyszące, takie jak biura i garderoby artystów oraz powierzchnia komercyjna.
Fot. Krzysztof Ingarden - Ingarden & Ewý Architekci
Przy projektowaniu obiektu, oprócz konieczności poradzenia sobie z wymagającymi założeniami funkcjonalnymi i technologicznymi, architekci musieli zmierzyć się z niezwykłym kontekstem urbanistycznym Centrum. Obiekt usytuowany jest w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc Polski - na wprost Zamku Wawelskiego. Atrakcyjność ICE Kraków Congress Centre wynika nie tylko z jego wartości architektoniczno-użytkowej, ale również lokalizacyjno-widokowej. Budynek od strony bulwarów wiślanych ma spektakularną szklaną elewację, za którą umiejscowiono wielokondygnacyjne foyer z widokiem na panoramę Starego Miasta Krakowa. W przestrzeni foyer zawieszono fantazyjne schody, prowadzące gości po wielu poziomach Centrum i otwierające przed nimi kolejne poziomy perspektywy miasta z Wawelem pośrodku. Bryła budynku obniża się kaskadowo w kierunku Wisły, by od strony bulwarów optycznie redukować skalę zabudowy. Fasada obiektu jest kompozycją szła, ceramiki oraz aluminium. Kolory ceramicznych płytek elewacyjnych stanowią kolorystyczne odzwierciedlenie wnętrza budynku – czerwieni sali audytoryjnej, grafitu sali teatralnej, bieli foyer oraz srebrzystego aluminium, którym jest wykończony dach. W zamyśle autorów wieloelementowa kompozycja elewacji ma odzwierciedlać ruch i życie - dynamikę nowoczesnego, rozwijającego się miasta.
Budynek poprzez swoją skalę i spektakularną formę tworzy nowy architektoniczny punkt odniesienia dla Starego Krakowa, dominantę przestrzenną symbolizującą bramę miasta i nowoczesną strategię rozwoju.
Dane obiektu: