fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Fabryka domów

10.06.2013

Fabryka Domów Spomet o firma, która oferuje całoroczne energooszczędne obiekty mieszkalne, usługowe, jak również wypoczynkowe domy szeregowe o krótkim cyklu budowy. Spomet ma wieloletnie doświadczenie w branży budownictwa prefabrykowanego, co gwarantuje pełen profesjonalizm oraz usługi najwyższej jakości. Od kilku lat współpracuje też z systemami suchej zabudowy fermacell w zakresie budowy ścian i stropów. Spomet specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych typu „Max”, wyróżniających się licznymi zaletami, co spowodowało, że są one obecnie bardzo popularnymi domami w całej Europie.

Wszystkie materiały używane do budowy domów przez przedsiębiorstwo Spomet posiadają najwyższy standard: drewno KVH klasy C24 sprowadzane z austriackich oraz niemieckich tartaków, niezwykle wytrzymałe, wilgocio- i ognioodporne płyty gipsowo-włóknowe fermacell, trwała skalna wełna mineralna Rockwool. Zastosowanie tych produktów pozwala na objęcie konstrukcji statycznej domów aż 30 letnią gwarancją.

Budowa domu (ścian budynku) odbywa się w specjalnie przygotowanych halach. Dzięki temu wilgoć nie ma możliwości przedostania się do wnętrza ściany, co gwarantuje wyeliminowanie powstawania w późniejszym czasie pleśni i grzybów w budynku. Ściany zewnętrzne i dach na całej powierzchni wyłożone są folią paroizolacyjną. Ściany wypełnione są warstwą termicznej izolacji w postaci wełny mineralnej, przez co uzyskuje się doskonałą izolacyjność cieplną domów szkieletowych. Współczynnik przenikalności cieplnej to 0,18 W/m²K (dla porównania ściana z pustaków ceramicznych o grubości 50 cm to U = 0,34). Te bardzo dobre parametry to gwarancja znacznego obniżenia kosztów ogrzewania wnętrza domu.

 

Budowa Domu Max 5

Jednym z częściej wznoszonych konstrukcji jest dom prefabrykowany o nazwie Max 5. Konstrukcję wykonano z gotowych, fabrycznie wyprodukowanych elementów. Wszystkie prefabrykaty: gotowe ściany, stropy i wiązary dachowe, powstały w zakładzie produkcyjnym, w warunkach niezależnych od pogody. Na miejsce budowy dostarczono poszczególne elementy, a następnie całość zamontowano na przygotowanej uprzednio Termopłycie (wylewana jest ok. 2 tygodnie wcześniej). W ciągu zaledwie pięciu dni powstała zamknięta bryła budynku, wraz z oknami, dachem, kominami, a także kompletnym wykończeniem elewacyjnym. Budynek ma 125 m² powierzchni zabudowy, 104 m² powierzchni użytkowej na parterze oraz dodatkowo można zagospodarować 40 m² na poddaszu. Do jego budowy wykorzystano płyty gipsowo-włóknowe fermacell:

  • po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ścian zewnętrznych (2 x 12,5 mm)
  • po dwóch stronach ścian wewnętrznych (2 x 12,5 mm)
  • na sufity (10 mm)

Współczynnik przenikania ścian w domu Max 5, przy zewnętrznym styropianie o grubości 5 cm, wynosi U = 0,18 W/m²K (przy zewnętrznym styropianie o grubości 10 cm wynosi U = 0,16 W/m²K). Dom wznoszony jest do stanu deweloperskiego zamkniętego. W cenę budynku wliczona jest: termopłyta , instalacja C.O. + grzejniki, instalacja elektryczna, instalacja wodno-kanalizacyjna, stolarka okienna i drzwiowa, elewacje - styropian 5 cm + tynk, pokrycie dachowe wraz z podbitką i orynnowaniem.

Pod względem trwałości, domy prefabrykowane nie ustępują w żaden sposób budynkom w technologii tradycyjnej, a ciepłe z natury drewno gwarantuje wysoką energooszczędność. Ponadto, będąc materiałem naturalnym, zapewnia zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń, jednocześnie odznaczając się wysoką dźwiękochłonnością. Budynek o porównywalnych parametrach, w zbliżonej kwocie, jest niemożliwy do wybudowania technologią tradycyjną.

Fot. Spomet
×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×