fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Ecologiq - znamy się na domach.

16.11.2015

Znamy się na domach

Siedziba firmy Ecologiq mieści się w Gdańsku na terenie lokalnej Strefy Ekonomicznej. Tutaj również znajduje się fabryka domów prefabrykowanych. Całość produkcji zlokalizowana jest w nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni blisko 2500 m²
 

Produkcja firmy Ecologiq opiera się na najnowocześniejszych maszynach i rozwiązaniach, wśród których można wymienić: Centrum Ciesielskie CNC firmy Hundegger oraz linię produkcyjną firmy Weinmann. Takie zaplecze daje nie tyle gwarancję jakości wykonania, „odmierzaną” maszynowo z dokładnością co do 1 mm, ale i wydajność, która gwarantuje terminowość wykonania, a co najważniejsze - zapewnia możliwości zaawansowanej prefabrykacji i do minimum skraca czas montażu. Konstrukcje Ecologiq to udane połączenie kilku sprawdzonych rozwiązań: drewna klejonego KVH, izolacji Steico oraz trwałych płyt fermacell.

Szczególną Państwa uwagę chciałbym zwrócić na konstrukcję drewnianą, która nie jest standardową szkieletówką/”kanadyjką” z tak zwaną „masywną konstrukcją niemiecką”, gdyż najmniejszy przekrój w naszej ścianie to element o wymiarach 200x60 mm. Dzięki takiej technologii wykonania sama konstrukcja ma charakter statyczny, bez konieczności „spinania” jej dodatkowymi płytami - Wojtek Pilacki, projektant z firmy Ecologiq.

Co istotne, wszystkie stosowane elementy konstrukcyjne wykonywane są z drewna klejonego KVH, czyli wysoce przetworzonego materiału drzewnego. Gwarantuje to niską wilgotność drewna oraz eliminujemy praktycznie do zera możliwość niewłaściwej pracy materiału takiej jak skręcanie.

Materiały izolacyjne użyte w technologii Ecologiq to produkty ekologiczne - wytworzone z naturalnych włókien drzewnych. Są bardzo efektywne, gdyż nie tylko świetnie izolują ścianę zimą, ale i chronią budynek przez ciepłem zewnętrznym w lecie oraz, co najważniejsze, są całkowicie dyfuzyjne. Oznacza to, że cała ściana oddycha, dając najwyższy komfort mieszkania wewnątrz budynku – jest to parametr niemożliwy do uzyskania w przypadku tak popularnego jeszcze styropianu.

Proszę zauważyć, iż od wewnętrznej strony konstrukcji drewnianej zastosowaliśmy tak zwaną ściankę techniczną. Dzięki takiemu elementowi nie tylko stwarzamy miejsce na swobodne przeprowadzenie instalacji. Dodatkowo gwarantujemy tak ważną, a często bagatelizowaną szczelność „blokady pary wodnej”. Co istotne, również nawet tak zwana folia paroizolacyjna jest „smart”, a dokładniej „aktywna”, czyli zmieniająca swoje parametry w zależności od temperatur czy wilgotności wewnątrz i na zewnątrz budynku. Tak przygotowana ściana uzyskuje współczynnik przenikania na poziomie U=0,12 W/m²K.

Projektujemy i budujemy domy, w których sami chcielibyśmy mieszkać. Domy inteligentne, które dbają o wygodę i bezpieczeństwo właścicieli. Zespół specjalistów Ecologiq to doświadczenie 25 lat na rynku oraz setki zrealizowanych projektów. Znamy się na domach - Wojtek Pilacki, projektant z firmy Ecologiq.

×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×