Ecologiq - znamy się na domach.

16.11.2015

Znamy się na domach

Siedziba firmy Ecologiq mieści się w Gdańsku na terenie lokalnej Strefy Ekonomicznej. Tutaj również znajduje się fabryka domów prefabrykowanych. Całość produkcji zlokalizowana jest w nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni blisko 2500 m².

Produkcja firmy Ecologiq opiera się na najnowocześniejszych maszynach i rozwiązaniach, wśród których można wymienić: Centrum Ciesielskie CNC firmy Hundegger oraz linię produkcyjną firmy Weinmann. Takie zaplecze daje nie tyle gwarancję jakości wykonania, „odmierzaną” maszynowo z dokładnością co do 1 mm, ale i wydajność, która gwarantuje terminowość wykonania, a co najważniejsze - zapewnia możliwości zaawansowanej prefabrykacji i do minimum skraca czas montażu. Konstrukcje Ecologiq to udane połączenie kilku sprawdzonych rozwiązań: drewna klejonego KVH, izolacji Steico oraz trwałych płyt fermacell.

- Szczególną Państwa uwagę chciałbym zwrócić na konstrukcję drewnianą, która nie jest standardową szkieletówką/”kanadyjką” z tak zwaną „masywną konstrukcją niemiecką”, gdyż najmniejszy przekrój w naszej ścianie to element o wymiarach 200x60 mm. Dzięki takiej technologii wykonania sama konstrukcja ma charakter statyczny, bez konieczności „spinania” jej dodatkowymi płytami - Wojtek Pilacki, projektant z firmy Ecologiq.

Co istotne, wszystkie stosowane elementy konstrukcyjne wykonywane są z drewna klejonego KVH, czyli wysoce przetworzonego materiału drzewnego. Gwarantuje to niską wilgotność drewna oraz eliminujemy praktycznie do zera możliwość niewłaściwej pracy materiału takiej jak skręcanie.

Materiały izolacyjne użyte w technologii Ecologiq to produkty ekologiczne - wytworzone z naturalnych włókien drzewnych. Są bardzo efektywne, gdyż nie tylko świetnie izolują ścianę zimą, ale i chronią budynek przez ciepłem zewnętrznym w lecie oraz, co najważniejsze, są całkowicie dyfuzyjne. Oznacza to, że cała ściana oddycha, dając najwyższy komfort mieszkania wewnątrz budynku – jest to parametr niemożliwy do uzyskania w przypadku tak popularnego jeszcze styropianu.

- Proszę zauważyć, iż od wewnętrznej strony konstrukcji drewnianej zastosowaliśmy tak zwaną ściankę techniczną. Dzięki takiemu elementowi nie tylko stwarzamy miejsce na swobodne przeprowadzenie instalacji. Dodatkowo gwarantujemy tak ważną, a często bagatelizowaną szczelność „blokady pary wodnej”. Co istotne, również nawet tak zwana folia paroizolacyjna jest „smart”, a dokładniej „aktywna”, czyli zmieniająca swoje parametry w zależności od temperatur czy wilgotności wewnątrz i na zewnątrz budynku. Tak przygotowana ściana uzyskuje współczynnik przenikania na poziomie U=0,12 W/m²K.

- Projektujemy i budujemy domy, w których sami chcielibyśmy mieszkać. Domy inteligentne, które dbają o wygodę i bezpieczeństwo właścicieli. Zespół specjalistów Ecologiq to doświadczenie 25 lat na rynku oraz setki zrealizowanych projektów. Znamy się na domach - Wojtek Pilacki, projektant z firmy Ecologiq.

×