fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Drewniane z Pomorza

22.01.2018

Dom musi być nie tylko piękny, ale także powinien cechować się niskim zapotrzebowaniem energetycznym. Świetnym przykładem takiego budynku jest właśnie Madera – nowoczesny dom wybudowany w Chwaszczynie k. Gdyni. Podczas jego budowy wykorzystano systemy suchej zabudowy fermacell.

Firma Filjan ze Starej Kiszewy (woj. pomorskie) to producent estetycznych i funkcjonalnych drewnianych domów szkieletowych, które cechują się wysokim poziomem oszczędności energii. Firma korzysta z najtrwalszych i najbardziej ekonomicznych rozwiązań dostępnych na rynku, które mają bezpośrednie przełożenie na niższy koszt eksploatacji.

- Do budowy domów wykorzystujemy materiały najwyższej jakości. Stosujemy wyłącznie certyfikowane drewno, spełniające odpowiednie normy. Wybieramy tylko sprawdzone materiały wykończeniowe, selekcjonowane pod względem ich pochodzenia, maksymalnej trwałości oraz wysokiej energooszczędności. Są wśród nich oczywiście płyty fermacell, które pełnią funkcję konstrukcyjnego poszycia ścian, sufitów i skosów dachowych. Stosujemy również niezawodną technologię produkcyjną, zsynchronizowaną z doświadczoną kadrą pracowniczą i nowoczesnym parkiem maszynowym – zapewnia Karol Mazur, właściciel firmy Filjan.

Ciekawym przykładem budownictwa szkieletowego firmy jest parterowy dom jednorodzinny w Chwaszczynie k. Gdyni.

- Parterowy dom drewniany Madera to idealna propozycja dla wszystkich spragnionych dużych przestrzeni. Projekt cechuje się dużą przestrzenią użytkową, która została komfortowo zaplanowana. W bryle budynku znajduje się przestronny salon z aneksem, trzy sypialnie, dwie łazienki, garaż, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia i garderoba – mówi Karol Mazur.

Dom ma wymiary 12,64x16,58 m i powierzchnię użytkową 152 m2. Jego budowa rozpoczęła się w maju, a zakończyła już w październiku 2017 (stan deweloperski). W konstrukcji zastosowano dwa rodzaje płyt fermacell:

  • płyta Powerpanel H2O o grubości 12,5mm – na zewnętrzną część budynku,
  • płyta gipsowo-włóknowa - wewnętrzna część budynku.

W budownictwie szkieletowym systemy suchej zabudowy pełnią funkcję konstrukcyjnego poszycia ścian, sufitów i skosów dachowych. Fermacell jest uniwersalną płytą budowlaną: ognio-, i wilgocioodporną, a do tego znakomicie izolującą dźwięk. Wiele badań przeprowadzonych przez państwowe i niezależne instytuty potwierdzają, że konstrukcje wykonane z płyt fermacell zapewniają maksymalną stabilność i ochronę.

×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×