fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Dom jednorodzinny w Karpicku

23.10.2017

W miejscowości Karpicko, w woj. wielkopolskim, postawiono nowoczesny i energooszczędny dom jednorodzinny. Wykonawcą tej inwestycji była firma Szreder A.C. z Międzyborowa (woj. mazowieckie). W konstrukcji budynku wykorzystano ponad 350 m² płyt fermacell.

Dom w Karpicku to obiekt jednorodzinny z dachem bezokapowym, przestronnym garażem dwustanowiskowym i wydzielonym pomieszczeniem gospodarczym. Podstawę tego nowoczesnego budynku stanowi płyta fundamentowa izolowana polistyrenem ekstrudowanym XPS 300 firmy Bachl z ogrzewaniem podłogowym pod częścią mieszkalną. Na płycie fundamentowej postawiono prefabrykowane ściany oraz wiązary dachowe. Współczynnik przenikania ciepła ścian domu wynosi U=0,18 W/(m2*K), zaś dachu U=0,1 W/(m2*K). Są to bardzo wysokie parametry, które pozwalają na komfortowe i ekonomiczne użytkowanie budynku.

Prefabrykowane ściany zewnętrzne i wewnętrzne w domu zostały wykonane przy użyciu płyt gipsowo-włóknowych fermacell o grubości 12,5 mm. Zastosowane produkty posiadają bardzo dobre właściwości przeciwpożarowe i świetnie sprawdzają się w miejscach gdzie potrzebna jest wysoka odporność na wilgoć. Do wybudowania przegród wykorzystano łącznie ponad 350 m² płyt fermacell.

Pozostałe technologie, które wykorzystano przy budowie domu to: pokrycie dachowe (blacha na rąbek stojący Plannja Emka Click), okna (Budvar Centrum, T-Passive Plus), drzwi zewnętrzne (do domu - CAL Svalbard; do garażu - KMT Plus 54). W budynku zamontowano instalację c.o. i cw.u. z kotłem elektrycznym Kospel Ekco.Mn2, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperator Paul Novus 450) oraz glikolowy gruntowy wymiennik ciepła. Przy wykańczaniu elewacji skorzystano z tynków i farb Kreisel. Przed domem wykonano elegancki taras o drewnianej konstrukcji (połączenie BSH, KVH oraz belek litych klasy C24, czterostronnie struganych i suszonych komorowo). Wykończenie zadaszeń zewnętrznych stanowią ozdobne deski świerkowe Seca malowane lakierobejcą Sadolin Extra. Budynek zrealizowano w oparciu o projekt indywidualny opracowany przez firmę Szreder A.C.

Wykorzystanie płyt fermacell (powierzchnie netto):

1. Dom

a) ściany zewnętrzne: 90,5m²

b) ściany działowe: 164,3m²

2. Garaż

a) ściany zewnętrzne: 68,4m²

b) ściany działowe: 33,4m²

3. Łącznie: 356,6 m²

Źródło: Szreder A.C.

×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×