fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Całoroczne i letniskowe

02.09.2013

Sendom – Domy Drewniane to firma z ponad 10-letnim doświadczeniem, która zajmuje się budową całorocznych i letniskowych domów drewnianych na terenie kraju oraz za granicą. Zakład produkcyjny i siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w województwie pomorskim w miejscowości Stara Kiszewa. Firma specjalizuje się w budowie energooszczędnych, prefabrykowanych domów wykonywanych w technologii szkieletu drewnianego w oparciu o gotowe oraz indywidualne projekty.

Sendom – Domy Drewniane zajmuje się produkcją i bezpośrednim montażem domów mieszkalnych oraz letniskowych. Zakres prac obejmuje fundamenty, montaż konstrukcji prefabrykowanej oraz przygotowanie wnętrz do stanu deweloperskiego. Dzięki stosowanej przez firmę technologii, czas montażu domu został ograniczony do minimum. W zależności od wielkości oraz charakteru konstrukcji, wzniesienie stanu surowego zajmuje 4-5 dni (w przypadku małych domów) oraz 2-3 tygodnie (duże domy). Wykończenie domu prefabrykowanego to okres ok. 2-3 miesięcy.

 

Zastosowana technologia

Domy wykonywane są z wysokiej jakości drewna suszonego komorowo, przez co wyróżnia je wysoka jakość i trwałość konstrukcyjna. Firma stosuje importowane drewno – klejone na mikrowczepy o wilgotności wynoszącej jedynie 16%. Cała konstrukcja łączona jest za pomocą sprawdzonego systemu Spax.
Do produkcji używane są materiały w pełni ekologiczne, czyli sprzyjające środowisku i zdrowiu mieszkańców. Przedsiębiorstwo nie stosuje niezdrowych standardów budownictwa (typu papa, styropian czy płyty OSB), które zupełnie nie sprawdzają się przy budownictwie drewnianym. Zamiast tego używa się wyłącznie materiałów ekologicznych, energooszczędnych i dyfuzyjnych (wiór osikowy, wełna mineralna, płyty gipsowo-włóknowe i płyty cementowe oraz suche jastrychy fermacell). Tylko takie materiały zapewniają pełną wentylację ścian, co pozwala na oddychanie pełną piersią i odpoczynek niezależnie od pory roku. Dzięki temu uzyskuje się odpowiedni mikroklimat wewnętrzny, charakterystyczny jedynie dla domów drewnianych. W celu zabezpieczenia budynku i zwiększenia jego żywotności, firma stosuje wysokiej jakości impregnaty ekologiczne.

Domy energooszczędne

Sendom – Domy Drewniane specjalizuje się w obiektach bardzo energooszczędnych. W zależności od grubości konstrukcji ścian zewnętrznych, firma wznosi domy całoroczne o znakomitym współczynniku termoizolacyjności na poziomie 0,17- 0,19 W/(m²K), a także domy letniskowe o typowym dla tych rozwiązań współczynniku 0,3 W/(m²K). Odpowiednia energooszczędność budynków uzyskiwana jest dzięki wełnie mineralnej (20 cm + 5 cm na stelażu metalowym), drewnianym drzwiom i oknom (szyba o współczynniku 1,0) i ciepłym fundamentom.

 

Obsługa i wykonanie

Przedsiębiorstwo Sendom - Domy Drewniane zapewnia kompleksową obsługę klienta. Jednym z pracowników działu handlowego jest Michał Adamski, który w bardzo ciekawy sposób przedstawia ofertę firmy:

Już od ponad 10 lat specjalizujemy się w budowie domów energooszczędnych o konstrukcji szkieletowej. Zajmujemy się produkcją oraz bezpośrednim montażem domów mieszkalnych i letniskowych. Oferujemy doradztwo, konsultacje, profesjonalną obsługę oraz wsparcie na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu drewnianego. Przez cały okres współpracy klienci pozostają pod opieką zespołu specjalistów z różnych dziedzin, którzy służą radą i doświadczeniem. Zapewniamy pomoc projektantów, działu handlowego, ekipy budowlanej i innych fachowców. Posiadamy rozbudowaną bazę gotowych projektów firmowych: począwszy od małych domów letniskowych, średnich domów całorocznych, poprzez różnorodne dworki, aż po duże rezydencje. Proponujemy nie tylko gotowe domy z drewna, ale też budowę na bazie indywidualnego projektu sporządzonego zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Oferta firmy Sendom – Domy Drewniane obejmuje budynki całkowicie wykończone z zewnątrz oraz w dwóch wariantach wykończenia wnętrz: podstawowym i deweloperskim „pod klucz”. Przy wykonaniu ścian i stropów w zakładzie produkcyjnym obowiązują najwyższe standardy techniczne. Ich przykładem jest zastosowanie w poszczególnych elementach konstrukcyjnych domów produktów marki fermacell:

 

 

Ciekawe projekty

Firma ma bardzo bogatą bazę gotowych projektów domów letniskowych i całorocznych o powierzchni całkowitej od 30 do ponad 200 m², a także rezydencji oraz obiektów gastronomicznych. Nie będzie jednak kłopotu gdyby ktoś chciał zaadaptować plany sporządzone indywidualnie. Wśród najczęściej wybieranych domów znajdują się: Janek I (pow. całkowita 152 m²), Agnieszka II z garażem (pow. całkowita 154 m²) oraz kilka wariantów Dworku Kaszubskiego Małego (pow. całkowita 163 m²).

Fot. Sendom - Domy Drewniane
×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×