fermacell® Therm25™ Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!

Barometr Budowlanej Wiosny

09.03.2016

W 14-tych Targach PSB, zorganizowanych 2 i 3 .03. w Kielcach, uczestniczyło 320 producentów reprezentujących wszystkie budowlane branże oraz niemal 400 kupców z całej Polski. Wyniki były rekordowe. Mimo to uczestnicy targów często z dużym niepokojem rozmawiali o grożącym branży kupieckiej nowym podatku od sprzedaży detalicznej. Proponowane przez administrację przepisy nie mogą godzić w małe i średniej wielkości firmy, najczęściej rodzinne, reprezentujące na rynku budowlanym polski kapitał. Jeśli budownictwo, w tym zwłaszcza mieszkaniowe, ma się dobrze rozwijać, rynek musi być stabilny.

Grupa PSB wraz ze swoimi partnerami już od 18 lat taki rynek buduje. Udziałowcy i partnerzy PSB są zgodni – marcowe targi w Kielcach są swego rodzaju Barometrem Budowlanej Wiosny. Zawarte kontrakty i zapisane w nich warunki pozwalają z dużą dozą sprawdzalności prognozować sytuację na rynku materiałów budowlanych w II kwartale, a nawet w całym nadchodzącym sezonie budowlanym.

- „Barometr budowlanej wiosny” – jakim od lat są Targi Polskich Składów Budowlanych - wskazuje na dobrą pogodę. Zawarto 13.100 tysięcy kontraktów o wartości ponad 310 milionów złotych (wzrost o 17% w stosunku do 2015 roku). Polacy budujący i remontujący swoje domy i mieszkania mogą liczyć na dobre zaopatrzenie w składach budowlanych, sklepach PSB-Mrówka i w placówkach PSB-Profi – zapewnia Mirosław Lubarski, członek zarządu i dyrektor marketingu Grupy PSB.

- Targi PSB były dla nas wyjątkowo udane. Popularność i znajomość naszych produktów wśród osób odwiedzających targi bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Odbyliśmy wiele rozmów z potencjalnymi i obecnymi klientami. Systemy suchej zabudowy są świetną alternatywą dla tradycyjnej budowlanki i konsumenci to dostrzegają. Ekonomiczne i sprawdzone rozwiązania z roku na rok zdobywają coraz więcej klientów. Szczególnie nas cieszy spore zainteresowanie elementami jastrychowymi, które są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych wylewek betonowych. Targi PSB to bardzo pozytywny zwiastun budowlanej wiosny – podsumowuje Dyrektor Oddziału w Polsce Marek Mankowski, reprezentujący firmę FERMACELL podczas targów.

Fot. PSB

×

Systemy podłogowe fermacell® Therm25™

Dobra rada jest bezpłatna - zyskaj dopasowany projekt instalacji już teraz i czerp korzyści z elementów fermacell® Therm25™.
  • Ogrzewanie podłogowe jest takie proste.
  • Możliwość chodzenia po 24 godzinach
  • Niska wysokość montażu
  • W 100% suche rozwiązanie
  • A my zajmujemy się planowaniem!
  • Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz
Uzyskaj bezpłatny plan instalacji już teraz!
×